Kalendarz wszystkich dni świątecznych i oficjalnie wolnych od pracy na całym świecie aż do 2070 roku

Wszystkie dni świąteczne i oficjalnie wolne od pracy na całym świecie!!

dni swiateczne

W witrynie www.dni-swiateczne.com możesz znaleźć wykaz dni:

 • w których banki są zamknięte w blisko 750 krajach i regionach;
 • w których przypadają dni oficjalnie wolne od pracy w blisko 750 krajach i regionach;
 • w których zamkniętych jest około 200 giełd papierów wartościowych;
 • w których szkoły są zamknięte w blisko 400 krajach i regionach;
 • w których na świecie odbywają się wybory;
 • w których odbywają się festiwale, karnawały, a także wydarzenia sportowe i kulturalne oraz duże targi, mogące wpłynąć na rezerwacje samolotów i hoteli (rozgrywki Super Bowl, pokazy i wyścigi samochodowe, finały rozgrywek tenisowych...);
 • w których w danym miejscu warto wysłać kwiaty lub pocztówkę (Dzień Matki, Walentynki...);
 • w których obchodzone są święta międzynarodowe (Dzień Ziemi, Dzień Praw Człowieka, Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej...).

Jeśli idzie o dni oficjalnie wolne od pracy, w ramach globalizacji nie udało się wypracować wspólnych zasad. (W tej kwestii, tak jak i w każdej innej, można by powiedzieć — i właśnie o to chodzi)?

W zależności od punktu widzenia, to znaczy od tego, czy jesteś pracodawcą/przemysłowcem/ministrem czy też skromnym pracownikiem lub zwyczajnym bon vivantem, możesz uznawać Szwajcarów za nację znajdującą się w najlepszej albo najgorszej sytuacji, ponieważ mają oni najmniejszą liczbę oficjalnych dni wolnych w ciągu roku (jeśli pominąć lokalne święta kantonalne). Z drugiej strony na Sri Lance w roku 2021 można się cieszyć aż 27 dniami oficjalnie wolnymi od pracy — to rekord wśród wszystkich krajów świata.

(Nie)szczęśliwa Sri Lanka tylko o włos pokonała Bangladesz (25), Iran (24), Chiny (22) i Argentynę (21).

Informacje o świętach religijnych i datach odbywania się różnych wydarzeń

W witrynie można również zasięgnąć informacji o wydarzeniach powodujących przestój aktywności ekonomicznej: są to strajki generalne, pełne zaćmienia Słońca i wiele, wiele innych.


Dzięki krótkiemu i niezmiennemu rytmowi Księżyc stanowi naturalny wyznacznik czasu dla ziemskich obserwatorów. Niestety, przesilenia dnia z nocą (z łaciny sol invictus, co znaczy „niezwyciężone Słońce”) — czyli następstwo pór roku — słuchają wyłącznie jednego prawodawcy: Słońca.
Poprzez subtelne kombinacje przedstawiciele różnych cywilizacji od zawsze próbowali pogodzić te dwa konkurujące ze sobą rytmy w celu uzyskania nadającego się do użytku kalendarza. Niektórzy opierali się na cyklach Księżyca, inni wybierali Słońce. Prawdopodobnie pragnąc uwolnić się od ziemskich ograniczeń, islam śmieje się w twarz Słońcu i pokłada zaufanie wyłącznie we wschodzie Księżyca.
W każdym razie obecnie to Księżyc ma monopol na ustalanie dni tygodnia. Siedem dni tygodnia opartych na religii żydowskiej do dzisiaj określa porządek naszego świata.

Jean-Pierre Jumez


Zawartość bazy danych

Baza danych jest tworzona, począwszy od roku 1998, dzięki cierpliwej pracy zespołu firmy EDIT (Easy Does I.T.), biura tłumaczeń online działającego na rynku od roku 1993.

Morze informacji zostało poddanych starannej selekcji. Obecnie liczni odwiedzający naszą witrynę pozwalają nam reagować w czasie rzeczywistym, zwracając uwagę na błędy. Na przykład przedstawiciele sektora bankowego protestują, że w danym dniu ich banki są otwarte, a wiadomo, że z nimi nie ma żartów! Innym źródłem informacji o nieprzewidzianych dniach wolnych są biura turystyczne napotykające nową sytuację w danym miejscu. W aktualizacji lokalnych informacji bierze również udział większość z naszych tłumaczy.

W ramach witryny mamy aktualnie zasób 25 000 dat (dla każdego języka — obsługujemy 16 języków) od roku 1970 do 2070.


Rok 2011 był niezwykłym rokiem

 • z powodu niezwykłych dat: 1/1/11, 11/11/11, 11/1/11, 11/11/11
 • Dodaj liczbę utworzoną przez dwie ostatnie cyfry Twojego roku urodzenia i Twój wiek w roku 2011: wynik to 111.
 • W październiku występuje 5 niedziel, 5 poniedziałków i 5 sobót (zdarza się tak raz na 823 lata).

Języki

Witryna jest dostępna w pełnym zakresie w języku francuskim (www.jours-feries.com), angielskim (www.bank-holidays.com), hiszpańskim (www.dias-festivos.com), włoskim (www.ferie-nazionali.com), portugalskim (www.feriados.net), indonezyjskim (www.hari-libur.com), japońskim (www.saijitsu.net), arabskim (www.ayam-alotal.com), rosyjskim (www.prazdniki.net), chińskim (www.shijie-jiari.com ; http://学校假期.中国/), tureckim (www.tatil-gunleri.com), polskim (www.dni-swiateczne.com), szwedzkim (www.helgdagar.com), niemieckim (www.feiertage-weltweit.com), tajskim (www.wanyud-rachagan.com) i koreańskim (www.konghyuil.com).

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z firmą EDIT pod numerem: +331 42 68 18 14.

Rozwój wielojęzyczny i hosting Edit — Easy Does I.T. — 1997–2020
Internet i tłumaczenia. Wszelkie prawa zastrzeżone.