Dżibuti, dziś obchodzisz Święto narodowe! EDIT życzy Ci wszystkiego najlepszego w tym szczególnym dniu.
Facebook Facebook
Święta i uroczystości na świecie

Katolicyzm lub Protestantyzm : Święta i uroczystości religijne

Nazwa Data typu więcej
Poniedziałek po Zesłaniu Ducha Œwiętego*niedziela 5 czerwca, 2016Katolicyzm lub Protestantyzm 
view more
Jan Chrzciciel (tylko w Florencji, Turynie i Genowie)*piątek 24 czerwca, 2016Katolicyzm lub Protestantyzm 
view more
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła*niedziela 26 czerwca, 2016Katolicyzm lub Protestantyzm 
view more

Poniedziałek po Zesłaniu Ducha Œwiętego -
poniedziałek 5 czerwca, 2017

Katolicyzm lub Protestantyzm : Seven weeks after Easter Monday -Marking the day the Holy Spirit entered the disciples left behind and the beginning of their ministry.


Jan Chrzciciel (tylko w Florencji, Turynie i Genowie) -
niedziela 24 czerwca, 2018

Katolicyzm lub Protestantyzm : Jan Chrzciciel prawdopodobnie był zwolennikiem szkoły esseńczyków, jednak nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy był jej członkiem, a jego nauczanie w niektórych aspektach jest sprzeczne z esseńskimi doktrynami. Przez wielu swoich słuchaczy uznawany był za Mesjasza. O jego działalności misyjnej i kaznodziejskiej wspominają Ewangelie i żydowski historyk Józef Flawiusz. Flawiusz pisze o Janie Chrzcicielu w Dawnych dziejach Izraela (znane też pod tytułem Starożytności żydowskie), że Jan nie chrzcił dla oczyszczenia z grzechu, lecz dla oczyszczenia ciała. Przez chrześcijan jest uznawany za ostatniego biblijnego proroka przed nadejściem Chrystusa. Mandejczycy uznają go za największego z proroków. Muzułmanie uznają go za jednego z proroków, poprzednika Jezusa i Mahometa.


Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła -
poniedziałek 26 czerwca, 2017

Katolicyzm lub Protestantyzm : Uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim i prawosławnym obchodzona 29 czerwca ku czci świętych apostołów: Piotra i Pawła, zwanych Książętami Apostołów, pierwszymi wśród zwierzchnich (cs. Sławnyje i wsiechwalnyje pierwowierchownyje apostoły: Pawieł i Pietr) dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła oraz jako przykład ich wiary i powołania dla wszystkich wiernych Kościoła. [Wikipedia]